Ranný rituál za každého počasia

Sobota. Upršané ráno. Môj ranný rituál. Čaj s mliekom. Prechádzka s mojou spriaznenou psou dušou – jeho ranný rituál.

Sú veci, ktoré sa robia za každého počasia…

Ak ma niečo môj chlpatý „znalec ľudskej duše“ naučil, tak je to táto múdrosť.

Medzi takéto veci patrí RANNÝ RITUÁL.

Všade o tom dookola počúvame, aké je to dôležité. Viem, že mnohé z vás líderiek svoj rituál už majú. Niektoré si ho budujú. Niektoré skúšajú rôzne postupy a hľadajú sa – čo im bude najviac vyhovovať. Niektoré možno len uvažujete, že s nejakým rituálom začnete.

V hocakom bode sa nachádzate, mám pre vás môj silný AHA moment, ktorý váš rituál ešte viac prehĺbi, alebo vás naštartuje si ho konečne vytvoriť.  Vychádza zo samej podstaty rituálu.

Čo je rituál?

Rituál je opakovanie sady zámerných, starostlivo vybraných činností, ktoré vyvolávajú konkrétny výsledok.

Aké činnosti máte vy vo svojom rituáli? A aký výsledok vám prinášajú? Robíte váš ranný rituál s týmto zámerom? Dosiahnuť konkrétny výsledok na základe opakovania zámerne, starostlivo vybraných činností?

Osobne som dlho s ranným rituálom bojovala. Dlho som sa v ňom hľadala. Skúmala som tých najúspešnejších a snažila sa opakovať ich ranné rituály, ich tipy. Niektorí hovorili o 5 krokoch, niektorí o 3. Niektorí využívajú dýchanie a meditáciu. Niektorí používajú rôzne cvičenia, afirmácie, ranné čítanie, denník vďačnosti.

Po čase som mala zoznam všetkých týchto vecí – a ak by som ich mala robiť všetky, tak by môj ranný rituál zaberal 3 hodiny! Keď som nejaké činnosti nerobila, mala som pocit, že to nerobím „správne“. Lebo tomu chýbalo toto a tamto.

Potom som naďabila na hore uvedenú definíciu o tom čo je rituál! A aký má cieľ!

~ Opakovanie sady zámerných, starostlivo vybraných činností, ktoré vyvolávajú konkrétny výsledok.~

A pochopila som túto dôležitú vec:

Túto sadu zámerných činností si musím STAROSTLIVO vybrať ja. A účelom je – dosiahnuť konkrétny výsledok.

A tak som sa sama seba začala pýtať, aký výsledok chcem dosiahnuť? Na základe toho si vyberám činnosti, ktoré si do rituálu pridávam. Úplne zámerne. Starostlivo. Vedome.

Ako vo všetkom, je skvelé sa inšpirovať druhými. Ale naša cesta je len naša. My si ju musíme starostlivo vybrať. Nielen v rannom rituáli. Vo všetkom. Nielen „opakovať“ za inými a preberať ich rituály, vzorce myslenia, emočné vzorce, názory…

Aj náš život je ako rituál – opakovanie sady zámerných, starostlivo vybraných činností, ktoré vyvolávajú konkrétny výsledok.

K akému výsledku vášho života spejete? Sú sady činností, ktoré robíte, starostlivo a zámerne vybraté VAMI?

Tak ako si vyskladávame ranný rituál, tak si môžeme začať nanovo skladať náš ŽIVOT. Postupne pridávať činnosti, ktoré nám prinášajú želané výsledky. Uberať činnosti, ktoré nám prinášajú neželané výsledky.

A robiť to, čo nám funguje za každého počasia 😊. Tak, ako môj malý chlpatý „guru“.

Ak sa vám tento článok páčil, prosím podeľte sa o neho s ľuďmi, o ktorých viete, že by im priniesol hodnotu. Stlačte tlačítko zdieľať alebo pošlite linku na neho emailom!