fbpx

Ako si veriť, keď ma moje okolie vôbec nepodporuje a neverí mi?

Často dostávam túto otázku od mojich klientiek a žien z mojej komunity:

 „Ako si veriť, keď ma moje okolie vôbec nepodporuje a neverí mi?“

Samá kritika. Zhadzovanie. Vysmievanie sa z ich snov a cieľov. Dáva ich to dole a núti neustále o sebe pochybovať. Kde čerpať odvahu, povzbudenie a vieru v seba?

Navyše v mnohých prípadoch, ak chce žena konečne, po rokoch odriekania a obety v prospech rodiny, začať napĺňať svoje potreby – robiť zmysluplnú prácu, realizovať sa a svoje sny, venovať sa sebe a začne hovoriť „NIE“ na všetky požiadavky a maniere okolie –  ľudia v jej okolí majú snahu v nej vyvolávať VINU a robiť VÝČITKY.

„Si sebecká.“

 „Už nie si tá, ktorou si bývala.“

„Prestaň sa tu na niečo hrať a začni robiť normálnu prácu.“

A my máme tendenciu tieto ich kritické slová internalizovať a necítiť sa dosť dobré. Dosť dobré matky. Dosť dobré partnerky. Dosť dobré priateľky… Dosť dobré živiteľky…  Dosť dobré bútľavé vŕby či „krízové manažérky“… Cítime, že sme sklamali…že sme  zlyhali. Veľmi to bolí… a podkopáva naše sebavedomie.

 Pred pár dňami som naďabila na toto posolstvo od Hailey Magee:

„Tvoj výber ľudí sa zmení, ak sa naučíš mať rada. Prestaň sa pýtať, či si TY dosť dobrá pre iných ľudí, a začni premýšľať, či sú ONI dosť dobrí pre teba.“

Tak. A je to vonku. Dôležitý AHA moment.

Nejde o to zatratiť rodinu, deti a partnera…

Nie je to totižto nevyhnutne ich „job“ ťa podporovať v zmenách, ktoré sa ich dotýkajú, a ktoré sú im nekomfortné. S ktorými možno „nesúhlasia“.

Majú čo robiť so sebou, aby to nejako spracovali. Nechci z nich hneď mať najväčších fanúšikov. Najmä, keď cítia tvoju vnútornú neistotu. „Poznajú ťa“. Sú zvyknutí na istú verziu teba.

Práve im si možno nikdy neukázala to, čo v tebe naozaj je. Nezdieľala si s nimi otvorene a zraniteľne, v priateľskom rozhovore, tvoju frustráciu, pocity prázdnoty a nenaplnenia. Stretli sa len s tvojim hnevom, nespokojnosťou a frustráciou.

Otázka je na tvoje ostatné okolie.

Akými ľuďmi sa obklopuješ ? Máš vybudovaný, čo ja nazývam, vlastný „podporný kmeň“?

  • Ľudí, ktorí možno majú podobné sny, ciele a ambície.
  • Ľudí, ktorí sa tiež snažia robiť v ich živote zmeny a vystupujú zo zóny komfortu.
  • Ľudia, ktorých každodenná práca nie je dávať „nevyžiadané rady“ a zrkadliť do druhých vlastné limitácie a strachy. Ale ich každodennou prácou je pracovať na sebe, učiť sa, rásť a posúvať sa v živote ďalej.
  • Ľudí, ktorí dosiahli to, čo chceš dosiahnuť ty.

Vysvetlím, prečo je to také dôležité.

Odkedy som si vybudovala môj „podporný kmeň“ a som obklopená ľuďmi, ktorí majú podobné ciele, sny a ambície a ľuďmi, ktorí už dosiahli to, čo chcem ja, zrazu som jasne videla, že…

CESTA, PO KTOREJ KRÁČAM JE POUŽÍVANÁ. MNOHOKRÁT ZDOLANÁ.

Sú na nej značky, navigácia, podporné laná a sú na nej ľudia! Už to nie je prvo-výstup na horu, kde ešte nikto nikdy nebol. Nie je to let na Mars, hoc presne predtým sa môj projekt takto javil!

Už nie som ako „Majka z Gurunu“, ktorá chce mať online podnikanie, hoc o programovaní a IT nič nevie. Prišla som na to, že nemusím byť programátorka. A mnohé iné „prekážky“, ktoré sa javili ako neprekonateľné, boli len strašiaky na poli.

Stretla som stovky ľudí na tejto ceste a všetci máme jedno spoločné:

 To, čo sa predtým zdalo nemožné a že na to „nemáme“, dnes robíme úplne BEŽNE. ĽAVOU ZADNOU.

Je to náš nový NORMÁL.

A v tom spočíva sila PODPORNÉHO KMEŇA.

  • Úplne ti prenastaví hlavu 😊.
  • Zrazu v tom nie si sama.
  • Prekonávanie prekážok, vystupovanie zo zóny komfortu, rast a úspech je tvoja nová realita.
  • Tak ako aj prekonávanie strachu, zahltenia, prokrastinácie a neúspechov. To všetko k tomu patrí. Je to tvoj nový NORMÁL. Je to normál tvojho podporného kmeňa. Je to realita, ktorú žijete.

Preto začni premýšľať, ako sa obklopiť ľuďmi, ktorí sú PRE TEBA DOBRÍ. Pre ktorých tvoje sny, ambície a ciele sú BEŽNÁ VEC. NORMÁL. A nie let na Mars.

Z tohto dôvodu som založila komunitu žien, Facebookovú skupinu – Líderka v tebe. Sú v nej ženy, ktoré chcú od života viac! Chcú vstúpiť do ich sily, jedinečnosti a autenticity a ukázať svetu, čo v nich naozaj je. Pridaj sa k ženám, ktoré sú na podobnej ceste ako si ty! Pripojiť sa môžeš na tejto linke >>. Skupina je ZDARMA.

Daj mi „like“, ak sa ti článok páčil. Podeľ sa o neho s ľuďmi, o ktorých vieš, že by im priniesol hodnotu. Stlač tlačítko zdieľať alebo pošli linku na neho emailom!

P.S.1: Mám na teba PROSBU. Téme sebavedomia a sebadôvery sa budem v mojej komunite onedlho intenzívne venovať! Chystám novú výzvu a chcela by som ťa poprosiť participovať, ak si tak ešte neurobila, na tomto krátkom dotazníku na tému sebavedomia. Pomáhaš mi tým lepšie pochopiť, čo moja komunita žien potrebuje, aby som vás vedela efektívnejšie podporiť. Ďakujem zo 💚❤️💜💙💛

Dotazník môžeš vyplniť tu >>.

P.S.2: Pre moju komunitu mám prichystané jedno super prekvapenie! 7 dňová výzva ZDARMA –Naštartuj svoje SEBAVEDOMIE. Do Výzvy sa môžeš zaregistrovať tu >>